O tym wydaniu

logoGazeta Internetowa „Studium@WWW 2013”,  mimo  formy podobnej do wydań poprzednich, jest jednak próbą całkiem nową. Zmiana wynikała z potrzeby dostosowania się do żywej, wciąż kształtującej się rzeczywistości nowych mediów. Zmiany są też wynikiem modyfikacji programu Studium Dziennikarskiego.

Kiedyś redakcję tworzyły trzy, cztery osoby selekcjonujące, kompletujące, zbierające dorobek innych słuchaczy Studium. Obecna redakcja to już kilkadziesiąt osób czynnie współtworzących najnowsze wydanie Gazety Internetowej. Na każdej autorce i autorze spoczywa odpowiedzialność za napisanie materiału, przygotowanie do publikacji oraz za uzupełnienie artykułów treściami multimedialnymi.

Inną nowością tego wydania jest silniejsze niż do tej pory połączenie „Studium@WWW” z mediami społecznościowymi. Publikacje promowane są poprzez Facebooka, co daje im większy zasięg i szansę „dystrybucji wirusowej” poprzez sieć relacji społecznościowych.  Facebook i narzędzia przez niego dostarczone umożliwiają czytelnikom nie tylko proste „polubienie”, ale także umieszczanie notek o publikacjach na własnych stronach profilowych oraz komentowanie i dyskusje z innymi użytkownikami sieci. Nie sądzimy, aby w ten sposób „Studium@WWW 2013” zyskało wyjątkową popularność, wybitnie różniącą się od oglądalności wydań wcześniejszych, ale z całą  pewnością przysporzy autorom dużo większej satysfakcji, niż tylko z tytułu zaliczenia obowiązkowego przedmiotu.

Autorom – dziennikarzom in spe, początkującym i próbującym tego trudnego fachu, życzymy przyszłych zawodowych sukcesów. Czytelnikom życzymy przyjemnej lektury, mamy nadzieję, że znajdą wśród publikacji materiały zapowiadające pojawienie się w niedługim czasie w polskich mediach prawdziwych dziennikarskich talentów.