PO RAZ TRZYNASTY…

WITAMY W NOWYM WYDANIU „GAZETY INTERNETOWEJ” STUDIUM DZIENNIKARSKIEGO!

Szczęśliwa, rewolucyjna trzynastka – tak można określić to nowe wydanie naszej gazety. Zmienia się obraz mediów na świecie, zmienia się Internet i cała wirtualna rzeczywistość, zmieniamy się i My. Po raz pierwszy zapraszamy  do współtworzenia strony Studium. Jesteśmy otwarci na treści od wszystkich czytelników, którzy, dzięki zastosowaniu systemu blogowego, mogą komentować i oceniać opublikowane materiały i wpływać na kształt gazety. Liczymy na Wasze opinie dotyczące zarówno każdego z tekstów, jak również całego wydania. Dzięki temu początkujący dziennikarze, których prace publikujemy, będą mogli poznać smak pierwszej krytyki.

Chcemy stworzyć Wam możliwość bliższego poznania naszych twórców, a także umożliwić utrzymanie stałego kontaktu absolwentów Studium.  Z tych powodów tworzymy internetową społeczność dziennikarzy na portalu facebook. pl. Wystarczy, że zaprosisz do grona swoich znajomych jedną z nas (linki w dziale „O autorkach”), a staniesz się jej członkiem. Mamy nadzieję, że młodzi adepci naszej szkoły będą wspierać się w świecie mediów do którego wkraczają oraz wymieniać się zdobytym doświadczeniem.

Niektóre publikacje multimedialne zamieściliśmy w sieci, korzystając takich portali jak np. http://picasaweb.google.com czy http://youtube.com. Takie witryny odwiedzają miliony użytkowników z całego świata. Uważamy, że dzięki temu rozpowszechnimy  prace naszych studentów na szerszą skalę.

Oprócz prac studentów oraz recenzji wybranych pozycji książkowych,  polecamy interesujące blogi dziennikarzy (Blogosfera dziennikarzy), którzy kiedyś, tak samo jak my, marzyli o pracy w mediach i stawiali w nich pierwsze kroki. Im się udało, a jak będzie z nami? Uważamy, że umiejętne wykorzystanie medium jakim jest Internet może dopomóc w karierze dziennikarskiej.

Zapraszamy do lektury i współpracy!

REDAKCJA