Szanowni Państwo

W specjalnie przygotowanym (po raz pierwszy) magazynie XYZ przedstawiamy wybrane teksty autorstwa słuchaczy dwusemestralnego kursu nr 8 odbywającego się w Studium Dziennikarskim Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w roku akademickim 2015/2016.

To ich pierwszy kontakt z prawdziwym dziennikarstwem, zwieńczenie rocznego pobytu w Studium Dziennikarskim UP obchodzącym w tym roku piękny jubileusz 35-lecia istnienia (sic!), czyli uczestniczenia w wykładach i ćwiczeniach, a także w laboratoriach odbywanych w siedzibach redakcji prasowych, portali internetowych, rozgłośni radiowych i ośrodka Telewizji Kraków.

Podobno dziennikarstwa nie da się nauczyć, ale można nim zarazić, a nawet zafascynować, wskazać mistrzów i ich dzieła. Kadrze wybitnych pracowników naukowych i publicystów chyba to się udało, ponieważ w większości wypadków powstały teksty, których nie powstydziłyby się profesjonalne redakcje.

Jeśli dodać do tego jeszcze aktywność niektórych słuchaczy na huba.news w portalu Interia.pl, to można chyba mówić o pełni zadowolenia i satysfakcji kierownictwa Studium i całej kadry dydaktycznej z racji takiego, a nie innego – niezwykle dojrzałego – podejścia kursantów do obowiązków wynikających z odbywania dwusemestralnych wykładów i warsztatów dziennikarskich.

Gratuluję wszystkim Państwu podjęcia przed rokiem trafnej decyzji o zapisaniu się na kurs dziennikarski, a przede wszystkim szczerze dziękuję za rzetelne podejście do obowiązków sukcesywnie wyznaczanych przez wykładowców.

Efekt? Wydanie na zakończenie kursu naprawdę profesjonalnego pod każdym względem (zawartość merytoryczna tekstów, strona graficzna i ilustracyjna, druk) magazynu XYZ. Proszę się nim chwalić przy każdej okazji. Doprawdy jest czym…

dr Maciej Malinowski
redaktor naczelny magazynu XYZ
kierownik Studium Dziennikarskiego
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej
w Krakowie


Ikona ładowania Ładowanie...
Logo EAD Zbyt długo się ładuje?

Odśwież Ponowne ładowanie dokumentu
| Otwórz Otwórz w nowej karcie

Pobierz PDF [3.37 MB]

FacebookTwitterLinkedInEmailPrint