Kraków, 15 października 2014 r.

 SZANOWNI PAŃSTWO,

po 33 latach kierowania Studium Dziennikarskim Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie postanowiłem rozstać się z tą funkcją. O swojej decyzji powiadomiłem władze Uczelni z rocznym wyprzedzeniem. Informując o tym Państwa pragnę serdecznie podziękować za owocną współpracę, która w wielu przypadkach trwała dwa, a nawet trzy dziesięciolecia, za wspieranie moich pomysłów programowych, dydaktycznych i organizacyjnych, dzięki czemu mogłem realizować autorską koncepcję specjalizacji dziennikarskiej, adresowanej do studentów i absolwentów różnych kierunków studiów, a w ostatnich latach także do absolwentów szkół średnich.

Szczególne słowa podzięki kieruję do wykładowców Studium Dziennikarskiego, teoretyków i praktyków dziennikarstwa, których udało mi się pozyskać do współpracy. To Wasza wiedza, kompetencje, doświadczenie zawodowe i pozycja w świecie mediów sprawiły, że Studium Dziennikarskie UP przyciągało przez te wszystkie lata adeptów dziennikarstwa i nadal jest dla nich atrakcyjne. Toteż pragnę wyrazić nadzieję, że moja rezygnacja z funkcji kierownika Studium niczego  nie zmieni w relacjach Państwa z moim następcą, Panem dr. Maciejem Malinowskim, który tak jak ja będzie mógł liczyć na Waszą życzliwość i współpracę.

Moje rozluźnienie związków ze SDz UP nie oznacza rezygnacji z aktywności i obecności w świecie mediów. Jako redaktor naczelny  „Zdania”, członek kolegium redakcyjnego Krakowa”, rady redakcyjnej „Hybrydy” i „Małopolski” oraz redaktor serii „Dziennikarstwo i świat mediów” będę miał zapewne niejedną okazję nadal z Państwem się spotykać i współpracować.

Z głębokim poważaniem

Edward Chudziński

FacebookTwitterLinkedInEmailPrint