Za nami pierwsze spotkanie słuchaczy  kursu dziennikarskiego nr 10. W miniony wtorek (4 października 2016 r.) mieliście okazję spotkać się z Piotrem Legutko – Dyrektorem-Redaktorem Naczelnym Oddziału Terenowego TVP SA w Krakowie, który wygłosił wykład na temat „Komu potrzebni są dziś dziennikarze?”. Dr Maciej Malinowski (UP) przedstawił kwestie organizacyjne związane z działaniem Studium Dziennikarskiego, a dr Piotr Andrusiewicz (UP, Interia.pl) wraz z Ewą Majewską – absolwentką kursu i stażystką w portalu Interia.pl zaprezentowali serwis internetowy Huba.news.

Serwis Huba.news (http://huba.news) powstał w ramach projektu, w który się zaangażowała Interia. Adresowany jest do ludzi młodych i jest redagowany przez młodych – słuchaczy Studium Dziennikarskiego UP w Krakowie odbywających staż w redakcjach portalu Interia.pl. Dzięki Hubie zdobywają umiejętności potrzebne do pracy w portalu i zyskują niepowtarzalne doświadczenie.

Także obecni słuchacze kursu 10 mogą włączyć się w prace redakcji serwisu Huba.news. Są już pierwsze deklaracje, zachęcamy wszystkich pozostałych, aby zgłosili swój akces do redakcji!

A jeśli jeszcze nie czujecie się na siłach, zżera was trema i wolicie poczekać, to możecie popularyzować serwis z sieciach społecznościowych. Redaktorki i redaktorzy serwisu  gorąco was zachęcają do polubienia serwisu na jego fanpage’u – https://www.facebook.com/HubaNews/ i proszą, abyście zaprosili na fanpage jak największą liczbę swoich znajomych.

Studium Dziennikarskie

 

FacebookTwitterLinkedInEmailPrint

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.